Gez

  • Bedelsiz bisiklet, ping pong masası, basket potası bulunmaktadır.

 


Chimera - Yanartaş Turu
Çıralı 'nın Olimpos 'la birlikte anılmasının nedenlerinden birisi kumsallarının birbirine yakın olması ise de, kanımızca asıl neden, Yunan Mitolojisine başlı başına bir efsane kazandıran Yanartaş 'ın Çıralı 'ya yakın olması ve Çıralı 'nın adını Yanartaş 'dan almasıdır. Yanartaş adı verilen, sürekli yanan doğal gaz çıkışları Çıralı 'yı kuzeybatıdan çeviren ofiyolitik kayaçlar içerisinde yer almaktadır. Yunan Mitolojisindeki antik dönemde Khimaira Efsanesi burada geçmiştir.

Kekova - Demre - St.Nicolaus Kilisesi
Antik şehirleri Simena ve Teimiussa ile uzun ve dar olan Kekova Adası; antik olmasına rağmen, hala gemiler için iyi korunmuş bir liman olan bir koyun önünde uzanır. İçinde Teimiussa 'nın antik kalıntılarını barındıran, balıkçı köyü Üçağız, koyun iç tarafındadır.

Tekne Turları
Phaselis-Üçadalar Antik Kent Phaselis ziyareti ve üç adalarda dalış Porto Ceneviz-Çoban Limanı-Sazak Sulu Ada ıssız ada, tatlı su var ve müthiş güzellikte bir deniz ve bembeyaz kumlu ahiliyle görülmeye değer yerler arasında. Çevre gezileri ile ilgili gereken detaylı bilgileri bizlerden alabilirsiniz.

Caretta Carettalar
3,2 km uzunluğundaki Çıralı Kumsalı 'nın genişliği 50-100 m arasında değişmektedir. Kıyıdan başlayarak yumuşak bir eğimle yükselen Çıralı Kumsalı güneyde Olimpos, kuzeydeyse kayalık Karaburun 'la sınırlanmıştır. Kumsal aynı zamanda denizkaplumbağaları için Akdeniz 'de önemli bir üreme alanıdır.

Olympos Gezisi
Olympos İ.Ö. II. Yüzyılda kurulmuş bir liman kentidir. İ.S. XV. Yüzyıla kadar varlığını korumuştur. Ünlü Bellerophontes Efsanesi burada geçmiştir. Antik kent eşsiz güzellikteki bir vadinin iki yakasındadır. Vadi ve kentin denize ulaştığı yerde kumsal çok güzel bir plaj oluşturur. Olympos 'dan yaya olarak bir saatte ulaşılabilen Çıralı ilginç bir doğa harikasıdır.

Social Networks

Otelimiz trivago tarafından ödül almıştır.
En iyi Pansiyon Çıralı